Dwie kamienice handlowe

Centrum Piaseczna

Dostawa oraz montaż, dwóch palników przemysłowych na pellet o mocy 120 kW. Montaż palnika w kotle wykonanym na zamówienie, posiadający zdolność palenia zarówno palnikiem na pellet jak i miał węglowy. Funkcjonale i ekologiczne rozwiązanie, dla dużej powierzchni grzewczej.

Szczegóły
  • Zastosowane urządzenia: Dwa palnik pelletowe, wykonane na zamówieni o mocy 120 kW każdy. Palniki firmy PELLET-ON, wykonywane są z bezszwowej rury grubości ścianki 6,3 mm oraz rury osłonowej wykonywanej są ze stali żaroodpornej, a pozostałe elementy głównie ze stali kwasoodpornej. Obudowa palnika produkowana jest z blachy nierdzewnej, a jej elementy mocowane są przy pomocy nitów. Palnik posiada dwa uchwyty umożliwiające wygodne wyciąganie go z flanszy. Jako nadmuch zastosowano niezawodne wentylatory firmy METRIX METAL. Zasobniki na pellet wykonano, na zamówienie.

  • Charakterystyka: Celem zadania, było zapewnienie inwestorowi rozwiązania grzewczego spełniającego normy spalania w zakresie emisji spalin. W tym celu, do już zainstalowanych kotłów spalających miał węglowy, zamontowano palniki pelletowe o dużej mocy, wykonane na zamówienie pod indywidualne potrzeby kontrahenta. W przednich drzwiczkach kotła wycięto, otwór w który zainstalowany został palnik przy użyciu specjalnej fllanszy. Palnik podłączono, do zasobnika na pellet, wykonanego na zamówienie klienta. W efekcie kocioł posiada dwie automatyki, i możliwość spalania dwóch paliw, po uprzednim prostym demontażu palnika.