Domek jednorodzinny

Olszyna Lubańska

Dostawa kotła EG PELLET 25 kW firmy Greń, wraz z pneumatycznym systemem załadunku paliwa z niezależnym sterowaniem zewnętrznym. System podłączony jest z zasobnikiem na pellet, o pojemności powyżej 4 ton. Stanowi praktycznie bezobsługowy system grzewczy. W ramach uzupełnienia ogrzewania wody użytkowej poza okresem grzewczym, użytko paneli fotowoltaicznych wraz z grzałką.

Szczegóły
  • Zastosowane urządzenia: Kocioł EG PELLET 25 kW marki Greń. EG-PELLET to urządzenie z górnej półki kotłów na pelety, docenione przez wielu użytkowników w kraju i za granicą. Przeznaczony jest do ogrzewania domów pasywnych, domów jedno, lub wielorodzinnych. Podstawowe cechy urządzenia to, prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka sprawność kotła. System pneumatycznego załadunku pelletu. Pneumatyczny podajnik peletu Vacuum, jest urządzeniem służącym do transportu pelletu (granulat z trocin o granulacji 6±1mm) na znaczne odległości z magazynu wprost do kotła. Zestaw paneli fotowoltaicznych polikrystalicznych o mocy łącznej mocy 2100 Wp, wraz z grzałką do prądu stałego.

  • Charakterystyka: Celem zlecenia, był montaż urządzeń zapewniających, system grzewczy spełniający wymogi ekologiczne oraz bezobsługowe. W związku z tym, zamontowaliśmy, kocioł pelletowy, wraz z działającą na zasadzie odkurzacza automatyką, która pobiera pellet z dużego 4 tonowego zasobnika, przekazując go do mniejszego przy kotle. Wraz ze sterowaniem pokojowym stanowi wygodny i w pełni zautomatyzowany system grzewczy, w którym uzupełniamy paliwo raz do roku. Kocioł wymaga, czyszczenia wraz z w tygodniu, przy czym ilość popiołu jest znikoma i może być stosowany jako nawóz do roślin domowych. System uzupełnia zestaw paneli fotowoltaicznych, podłączonych do grzałki wkręconej do zasobnika c.w.u, która ogrzewa wodę użytkową poza okresem grzewczym.