Biuro w Mroczkowicach

Gmina Mirsk

Dostawa i montaż palnika firmy ECOVARM o mocy 24 kW, wraz z zasobnikiem o pojemności 550 kg. Wymiana dokonana w starym kotle węglowym, w skutek czego uzyskano bezobsługowy, czysty wygodny w eksploatacji i ekologiczny system grzewczy.

Szczegóły
  • Zastosowane urządzenia: Palniki na Pelet ECOFIRE E+ 24 kW, wraz z zasobnikiem na pellet 550kg.

  • Palnik spalający pelety Ecofire E+ dzięki zastosowaniu ruchomego rusztu i ceramicznego paleniska pozwala na osiągnięcie najwyższej efektywności spalania.. ECOFIRE E+ jest tak skonstruowany, aby mieć długą żywotność oraz niskie koszty eksploatacji. Palnik ECOFIRE E+ ma pionowe palenisko dzięki czemu doskonale się nadaje do montażu w kotłach na ekogroszek oraz na paliwa stałe.

  • Charakterystyka: Celem zlecenia była zmiana funkcjonującego kotła z ręcznym załadunkiem, na urządzenia spalające pellet, czyli wysokowydajny ekologiczny granulat drzewny. Wymiana ta nie wymagał zakupu nowego kotła, czy też zmiany dotychczas zainstalowanych elementów grzewczych. W ramach dostosowania istniejącej instalacji, do nowego ekologicznego opału, w zamontowanym już piecu zainstalowaliśmy palnik pelletowy, a obok niego podajnik wraz z urządzeniem przechowującym pellet. W efekcie klient uzyskał praktycznie bezobsługowy system grzewczy, w oparciu o już istniejące rozwiązania. Codzienne dokładanie do kotła, jego nadzór i rozpalanie, zostało zastąpione czyszczeniem palnika i uzupełnieniem zasobnika na pellet raz w tygodniu.